4. kolo Slovnaft extraligy

14.09.2008 Celý región

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 36. Halaj (J. Cibuľa), 47. Grman (J. Cibuľa, Heš), 48. Róbert Huna (Richard Huna), 52. Róbert Huna(Richard Huna, Rehák)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Martin Slovák (Poprad) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: Rudý - Tvrdoň, Jankovič
1850 divákov

L. Mikuláš: Falter - Heš, Grman, Rehák, Lištiak, P. Kumstát, Varga, M. Bača, Petran - Kovář, Halaj, J. Cibuľa - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Vaškovič, B. Pohanka, Tomášek - M. Oravec, Kuric, F. Zúbek
Poprad: Šimonovič - Michal Segľa, Kasík, Fabian, Dora, Malinský, Bakoš, M. Procházka, Korenko - Kroták, Jarolín, D. Vrbata - Martin Slovák, Šechný, Kolusz - Martin Segľa, A. Lapšanský, Buc - Holečko, Piatak

Derby už od začiatku prinieslo hokej ako remeň. Hráči si navzájom nič nedarovali, hral sa otvorený a tvrdý hokej. Liptáci však boli predsa o čosi lepší, mali viac šancí, ale aj vďaka výbornému výkonu brankára hostí Šimonoviča ich nevedeli premeniť. Ani Popradčania nezostali dlžní útočnému hokeju, ich však vychytal domáci brankár Falter. Obaja brankári boli obidve tretiny ústrednými postavami svojich mužstiev. Liptáci nevyužili ani 1:22 minútovú presilovku o dvoch hráčov. Celú ju síce odohrali v útočnom pásme, ale ich strely buď nenašli cieľ, alebo ich zlikvidoval výborný Šimonovič. Nakniec sa však predsa zaslúžene ujali vedenia v 36. minúte, keď Cibuľa tečoval strelu Halaja. Tretia tretina sa začala opatrnejšie, ale mužstvo domácich malo predsa len viac z hry. V 47. minúte konečne využili presilovku, keď Grman nedal Šimonovičovi šancu a o necelú minútu Róbert Huna zvýšil na 3:0. Od tohto momentu mali Liptáci výraznú prevahu, ktorú opäť zužitkoval Huna na 4. gól. V závere sa Popradčania snažili výseledok aspoň skorigovať, ale Liptáci svojou obetavosťou pomohli svojmu brankárovi udržať si čisté konto.

Pavol Paukovček, asistent trénera L. Mikuláša: "V tomto zápase chlapci podriadili všetko taktike, ktorú sme určili pred zápasom. Ak sa spojí dobrá taktika s bojovnosťou a obetavosťou všetkých hráčov, môžeme vyhrávať. O kolektíve svedčí aj to, že za stavu 4:0 sa hráči vrhali do striel, čo sa málokedy vidí. "
Jozef Skokan, asistent trénera HK 36 Skalica: "Začiatok bol opatrný z obidvoch strán. V druhej tretine sme mali o čosi viac z hry, ale dostali sme dosť nešťastný gól a na začiatku tretej tretiny aj druhý. Museli sme otvoriť hru, čo bola voda na mlyn Mikulášťanom. Hrali sme síce lepšie, ako v Skalici, ale šance sa nepočítajú, len góly. Môžem len zablahoželať domácim k víťazstvu. "

SkiPark MHK Kežmarok - Slovan Bratislava 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)
Góly: 34. Bartečko (Škovira, Svitana) - 2. Döme (Uram, Kukumberg), 4. Liščák (A. Bezák, Gráčik), 36. Kukumberg (Döme, Uram), 50. Kuľha (Hujsa, Vaic), 54. Hujsa (Pavlas, Kuľha), 58. Hujsa (Vaic, J. Kováčik), 60. Hreus (Kropáč)
Vylúčení: 6:5 na 2 min
rozhodovali: D. Konc - Vojtek, Orolin
1700 divákov

Kežmarok: Budai - J. Hrubý, D. Brejčák, Sadiki, Jelínek, R. Gavalier, Marcinko, Havíra, M. Žemba - Škovira, Svitana, Bartečko - Pavol Segľa, Palovčík, Drotár - Jasovský, Slaninák, Fedor - Čížek, V. Žembra, R. Schneider
Slovan: Konrád - Pavlas, J. Kováčik, Devečka, Sersen, Petré, M. Hruška, Huba, Hančák - Kuľha, Vaic, Hujsa - Lažo, Hreus, Kropáč - Uram, Kukumberg, Döme - A. Bezák, Liščák, Gráčik
Slovan nedal Kežmarku žiadnu šancu

Majster začal na kežmarskonm ľade ako z otvorenej knihy. Dvakrát v úvodných 4 minútach nechali domáci obrancovia strieľať hostí spomedzi kruhov a bolo 2:0 pre Slovan. Majstra z Bratislavy tento stav upokojil a hra bola v 1. tretine vyrovnaná a bez šancí. Tú najväčšiu zahodil paradoxne domáci Gavalier v oslabení, keď po ideálnej prihrávke Fedora neprestrelil Konráda. Ďalšiu šancu na zníženie mal až minútu pred koncom tretiny Bartečko, ale aj to sa vyznamenal hosťujúci brankár. Druhá tretina sa tiež hrala s pozornými obranami a malým počtonm šanci na oboch stranách. Najviac vzruchu v nej bolo počas presiloviek, ale ani v nich sa strelci nepresadili. Pokojné tempo zápasu sa zvýšilo až po Bartečkovom kontaktnom góle v 34. minúte. Hra nabrala spád a prišli aj šance. Prvú využil už o 2 minúty hosťujúci Kukumberg a Slovan opäť viedol o dva góly. Tento stav sa do konca tretiny už nezmenil, aj keď hostia v posledných dvoch minútach hrali presilovku. Do 3. tretiny domáci vysunuli obranu, forčekovali viacerými hráčmi, ale skúsenejší hostia ich do vyložených šancí nepúšťali. Naopak, čakali na rýchle brejky a po jednom z nich dal Kuľha štvrtý gól Slovana. Zápas sa potom už iba dohrával. Do jeho konca prikrášlili hostia svoje víťazstvo dvoma gólmi Hujsu a jedným Hreusa.

Jerguš Bača, asistent trénera Kežmarku: "Úvod sa nám nevydaril, keď v tretej minúte sme už prehrávali 0:2. V druhej tretine sme mali šance na zvrátenie výsledku, ale po znížení na 1:2 sme inkasovali vlastný tretí gól. Chceli sme zápas v tretej tretibne ešte zvrátiť, ale hrubými chybami sme ho zbytočne vysoko prehrali. "
Róbert Pukalovič, asistent trénera Slovana: "V opatrnej prvej tretine sa nám podarilo streliť dva góly. Potom sme hrali profesorsky, no nemuselo sa nám to vyplatiť, lebo v druhej tretine mali domáci viac šancí. V tretej tretine sme hrali to, na čo máme, strelili sme štyri góly a rozhodli sme o zápase. "

HKm Zvolen - MHC Martin 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Góly: 4. Cebák (Hvila, Klouda), 19. Hvila, 20. J. Markovič (J. Čierny, L. Čierny), 22. Klouda (M. Chovan, Cebák), 53. J. Markovič, 59. Dubec - 37. Appel (Vantroba), 45. I. Ďatelinka (M. Macho, Džerinš)
Vylúčení: 11:7 na 2 min, navyše: Džerinš (Martin) na 10 min za nešport. správanie
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Stano
2099 divákov

Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Kolafa, J. Malinský, Valach - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, Vozdecký - T. Tatár, Dubec, Macejka
Martin: Lakosil (21. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Vantroba, P. Smrek, I. Ďatelinka, Drgoň, B. Majeský - Török, M. Beran, Appel - L. Havel, M. Macho, L. Říha - Džerinš, Ľ. Hurtaj, I. Dornič - Škumát, T. Mahdalík, Marek Hovorka

HK Orange "20" - HC'05 Banská Bystrica 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)
Góly: 16. Igor Majeský (Škvaridlo), 18. Ľ. Sabol (Dian, V. Vlk), 24. Bulík (Pardavý, Tománek), 33. Bulík (Pardavý, Dian), 44. Mocek (Baček), 47. Majeský (Ľ. Sabol, Dian), 48. Češík (Škvaridlo, Jánoš), 55. Ľ. Sabol (Brumerčík, Dian)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, navyše: J. Brejčák (HK Orange 20) na 10 min za napadnutie zozadu
rozhodovali: Krpelec - Gašparík, Valach
475 divákov

HK Orange 20: Kotvan (47. Andreanin) - J. Brejčák, M. Kozák, Deyl, Štajnoch, Vizváry, Košecký - Mertel, O. Rusnák, Lisoň - Slávik, P. Kopecký, Vyletelka - Hrivík, Mišura, Uhnák - Pekar, Grošaft, Hadbavný
B. Bystrica: I. Petrík - V. Vlk, Biro, P. Frühauf, M. Richter, Brumerčík, Rimmel, Tomaška, J. Mocek - Pardavý, Bulík, Škvaridlo - Dian, Ľ. Sabol, Igor Majeský - Tománek, Češík, Jánoš - Ižvolt, Baček, Valach

1. HKM a.s. Zvolen 5 3 1 0 1 19:12 11
2. MHC Martin a.s. 4 3 0 0 1 12:11 9
3. HC Slovan Bratislava 4 2 1 0 1 15:10 8
4. MsHK "GARMIN" Žilina 4 2 0 1 1 11:11 7
5. HC Košice 3 2 0 0 1 13:6 6